Haberler

TAÜ İktisat Bölümü 2020/21 eğitim öğretim yılının ilk haftasında tüm sınıflarla ayrı ayrı çevrimiçi toplantılar düzenliyor.

08.10.2020

Dönem başlangıcında bölümde okuyan öğrencilerle yüz yüze görüşemeyen, ancak bu eksiği çevirimiçi kanalları kullanarak gidermek ve her sınıf özelinde öğrencileri dinlemek ve sorularını cevaplamak isteyen İktisat Bölümü öğretim elemanları 6 Ekim Salı günü İktisat 2. sınıflar, 7 Ekim Çarşamba günü de İktisat 1. Sınıflar ile buluştu.
İktisat Bölümü öğretim elemanları öğrencilere uzaktan eğitimde başarılı olmak ve bu şartlar altında geleceğe hazırlanmak için önerilerde bulundu. Toplantılarda en çok konuşulan konular öğrencilerin pandemi sürecinde motivasyon problemini nasıl aşabileceği, iç disiplin sağlama yöntemleri ve yıl sonunda tek oturumda yapılacak vize ve finallere iyi hazırlanmak için uygulanması gereken düzenli çalışma teknikleri oldu.
Öğrencilerden gelen soruların cevaplandığı ve interaktif geçen toplantıların devamında 8 Ekim Perşembe günü İktisat 3. Sınıflar, 9 Ekim Cuma günü saat 17.30’da ise İktisat Hazırlık Sınıfı Öğrencileri ile buluşulacak.