Yaz Okulu Kapsamında Öğrencilerimiz FH Bielefeld'te

15.07.2019

TAÜ İktisat Bölümü 2.sınıf öğrencileri, 23.06.19 – 12.07.19 tarihleri arasında Bielefeld FH’de gerçekleşen yaz okuluna katıldılar. Öğrencilerimize yaz okulu kapsamında FH Bielefeld’deki öğretim üyeleri tarafından, İktisat lisans eğitimi için çok önemli olan İktisat Almancası dilbilgisi, makroekonomi, mikroekonomi ve bilimsel araştırma yöntemleri dersleri verildi.
Ayrıca, öğrenciler proje derslerinde iktisat çerçevesinde seçtikleri bir konuyu araştırıp sunumlarını hazırladılar. Yaz okulunun son gününde sunumlarını gerçekleştirdikten sonra sertifikalarını almaya hak kazandılar.
Bu üç haftalık ders programının yanı sıra öğrencilerimiz Alman kültürünü yakından tanıma fırsatı buldu. İlk hafta Bielefeld şehrinde bulunan Dr. Oetker World müzesine gezi düzenlendi. Essen’da bulunan RWI merkez binasında ise öğrencilerimize enstitü yetkilileri tarafından konferans verildi. Öğrencilerimiz daha sonra Frankfurt’ta bulunan Avrupa Merkez Bankası’nı ve Para Müzesi’ni ziyaret etme şansı buldu. Yaz okulu boyunca öğrencilerin bütün temel ihtiyaçları (yol, yemek ve ulaşım) DAAD tarafından karşılandı.